ແມ່ນ mirin halal ບໍ? mirin ຂອງແທ້ບໍ່ແມ່ນ, ສະນັ້ນໃຊ້ຕົວແທນແທນ

ພວກເຮົາອາດຈະໄດ້ຮັບຄ່ານາຍຫນ້າໃນການຊື້ທີ່ມີຄຸນວຸດທິທີ່ເຮັດຜ່ານຫນຶ່ງໃນການເຊື່ອມຕໍ່ຂອງພວກເຮົາ. ຮຽນ​ຮູ້​ເພີ່ມ​ເຕີມ

Mirin ແມ່ນເຮັດຈາກເຂົ້າປຸ້ນ ແລະຖືກໃຊ້ເລື້ອຍໆເປັນເຫຼົ້າແວງປຸງອາຫານໃນອາຫານຍີ່ປຸ່ນ. ຖ້າທ່ານເປັນຊາວມຸດສະລິມ, ທ່ານອາດຈະສົງໄສວ່າ mirin ແມ່ນ​ອະ​ນຸ​ຍາດ​ໃຫ້​ບໍ​ລິ​ໂພກ​.

ແມ່ນ mirin halal ບໍ? mirin ຂອງແທ້ບໍ່ແມ່ນ, ສະນັ້ນໃຊ້ຕົວແທນແທນ

Mirin ແມ່ນສ່ວນປະກອບຂອງເຫຼົ້າ, ສະນັ້ນມັນບໍ່ໄດ້ຖືກພິຈາລະນາວ່າເປັນ halal ໃນສາດສະ ໜາ ອິດສະລາມ.

ບົດຄວາມນີ້ປຶກສາຫາລືກ່ຽວກັບ mirin, ບໍ່ວ່າຈະເປັນ mirin ແມ່ນ halal ຫຼືບໍ່ແລະເປັນຫຍັງ, ແລະສິ່ງທົດແທນທີ່ທ່ານສາມາດໃຊ້ສໍາລັບ mirin.

ກວດເບິ່ງປຶ້ມແຕ່ງກິນໃໝ່ຂອງພວກເຮົາ

ສູດອາຫານຄອບຄົວຂອງ Bitemybun ທີ່ມີແຜນອາຫານຄົບຖ້ວນສົມບູນ ແລະຄູ່ມືສູດ.

ລອງໃຊ້ໄດ້ຟຣີກັບ Kindle Unlimited:

ອ່ານໄດ້ຟຣີ

ອາຫານຮາລານmeanາຍຄວາມວ່າແນວໃດ?

ສໍາລັບອາຫານທີ່ຈະພິຈາລະນາເປັນຮາລານ, ມັນຈະຕ້ອງຍຶດlawັ້ນກັບກົດIslamicາຍອິສລາມໂດຍອີງໃສ່ຄໍາພີ Koran. ເຫຼົ້າທັງisົດຖືກພິຈາລະນາວ່າເປັນຮາມ, ຊຶ່ງmeansາຍຄວາມວ່າຫ້າມ. ແມ້ແຕ່ພຽງບາງຈອກບາງສິ່ງບາງຢ່າງທີ່ມີເຫຼົ້າເປັນສິ່ງກໍ່ກວນໃຈ.

ອາຫານທີ່ພິຈາລະນາ haram ບໍ່ໄດ້ປະຕິບັດຕາມກົດລະບຽບແລະກົດofາຍຂອງ Koran ໄດ້.

ຊີ້ນAllູທັງisົດຖືກພິຈາລະນາວ່າເປັນຮາມາຣເຊັ່ນດຽວກັນກັບຊີ້ນທີ່ບໍ່ໄດ້ມາຈາກສັດທີ່ມີສຸຂະພາບດີຫຼືມາຈາກສ່ວນທີ່ບໍ່ສາມາດຍອມຮັບໄດ້ຂອງສັດ.

ແມ່ນ mirin halal ບໍ?

ນັບຕັ້ງແຕ່ mirin ແມ່ນເຫຼົ້າ ທີ່ເຮັດຜ່ານຂະບວນການເຮັດເຫຼົ້າແວງ, ມັນບໍ່ແມ່ນຮາລານ.

Mirin ແມ່ນເຫຼົ້າແວງປຸງແຕ່ງອາຫານທີ່ມີເຫຼົ້າປະມານ 10 ຫາ 14 ເປີເຊັນ. mirin ອັນບໍລິສຸດແມ່ນສາມາດດື່ມໄດ້ ເປັນເຄື່ອງດື່ມທີ່ມີເຫຼົ້າ.

ສ່ວນປະກອບໃດ ໜຶ່ງ ທີ່ມີເຫຼົ້າຫຼາຍກວ່າ .05 ເປີເຊັນແມ່ນຖືວ່າເປັນຮາຣາມ. ແມ່ນແຕ່fruitາກໄມ້ທີ່ໄດ້ຜ່ານການisັກແລ້ວກໍ່ບໍ່ແມ່ນຮາລານເນື່ອງຈາກເຫຼົ້າທີ່ສ້າງຜ່ານຂະບວນການationັກ.

ແມ່ນ mirin halal ຫຼັງຈາກທີ່ມັນໄດ້ຜ່ານການປຸງແຕ່ງ?

ປຸງແຕ່ງອາຫານທີ່ມີ mirin ຍັງພິຈາລະນາ haram. ໃນກົດIslamicາຍອິດສະລາມ, ການ ກຳ ຈັດເຫຼົ້າບໍ່ໄດ້ປ່ຽນແປງຄວາມຈິງທີ່ວ່າ mirin ເປັນສ່ວນປະກອບຂອງເຫຼົ້າ.

ສະນັ້ນເຖິງແມ່ນວ່າການປຸງແຕ່ງອາຫານດ້ວຍ mirin ເຮັດໃຫ້ເຫຼົ້າລະເຫີຍ, ມັນກໍ່ຍັງເປັນອັນຕະລາຍຢູ່.

ຂ້ອຍສາມາດແຕ່ງກິນກັບ mirin ຫຼືເຫຼົ້າເຂົ້າແນວອື່ນໃນຖານະເປັນຊາວມຸດສະລິມບໍ?

ບໍ່, ແຕ່ງຢູ່ຄົວກິນກັບ mirin ຫຼື ເຫຼົ້າແວງອື່ນ other ພິຈາລະນາ haram ໃນສາດສະຫນາອິດສະລາມ. ເນື່ອງຈາກ mirin ປະກອບດ້ວຍເຫຼົ້າ, ມັນບໍ່ສາມາດເປັນຮາລານໄດ້, ເຖິງແມ່ນວ່າເຫຼົ້າຈະcookedົດອາຫານກໍ່ຕາມ.

ມັນຖືກຫ້າມບໍ່ໃຫ້ບໍລິໂພກສ່ວນປະກອບຂອງເຫຼົ້າໃດ, ແມ້ແຕ່ເມື່ອເຫຼົ້າອອກຈາກມັນແລ້ວ.

ການທົດແທນຮາລານສໍາລັບມິຣີນແມ່ນຫຍັງ?

Honteri mirin ແມ່ນ mirin ທີ່ບໍ່ມີເຫຼົ້າ, ນັ້ນາຍຄວາມວ່າມັນຖືກພິຈາລະນາວ່າເປັນ halal ໃນສາດສະ ໜາ ອິດສະລາມ.

ຖ້າເຈົ້າບໍ່ສາມາດຊອກຫາ Honteri mirin, ເຈົ້າສາມາດສ້າງເອງໄດ້ ການທົດແທນ mirin ໂດຍການປະສົມນ້ ຳ ຕານແລະນ້ ຳ.

ສະຫຼຸບ

Mirin ຖືກໃຊ້ເປັນ ສ່ວນປະກອບໃນອາຫານຍີ່ປຸ່ນທີ່ແທ້ຈິງ. ແນວໃດກໍ່ຕາມ, ເນື່ອງຈາກມັນເປັນເຫຼົ້າເຂົ້າ, ມັນມີເຫຼົ້າ. ນີ້meansາຍຄວາມວ່າ mirin ແລະອາຫານທີ່ປຸງແຕ່ງດ້ວຍ mirin ແມ່ນ haram, ຫຼືຖືກຫ້າມ, ໃນສາດສະ ໜາ ອິດສະລາມ.

ຖ້າ​ຫາກ​ວ່າ​ທ່ານ ຊອກຫາການແຕ່ງກິນກັບ mirin ແຕ່ບໍ່ຕ້ອງການທີ່ຈະເຮັດບາບຕໍ່ຄວາມເຊື່ອຂອງເຈົ້າ, Honteri mirin ແມ່ນ mirin ທີ່ບໍ່ມີເຫຼົ້າ.

ຕົກຕະລຶງ ຖ້າ takoyaki ແມ່ນ halal ບໍ? ຊອກຫາທີ່ນີ້!

ກວດເບິ່ງປຶ້ມແຕ່ງກິນໃໝ່ຂອງພວກເຮົາ

ສູດອາຫານຄອບຄົວຂອງ Bitemybun ທີ່ມີແຜນອາຫານຄົບຖ້ວນສົມບູນ ແລະຄູ່ມືສູດ.

ລອງໃຊ້ໄດ້ຟຣີກັບ Kindle Unlimited:

ອ່ານໄດ້ຟຣີ

Joost Nusselder, ຜູ້ກໍ່ຕັ້ງ Bite My Bun ເປັນນັກກາລະຕະຫຼາດເນື້ອຫາ, ພໍ່ແລະມັກທົດລອງອາຫານໃwith່ກັບອາຫານຍີ່ປຸ່ນທີ່ເປັນຈຸດໃຈກາງຂອງຄວາມມັກຂອງລາວ, ແລະຮ່ວມກັບທີມງານຂອງລາວ, ລາວໄດ້ສ້າງບົດຄວາມ blog ໃນຄວາມເລິກຕັ້ງແຕ່ປີ 2016 ເພື່ອຊ່ວຍຜູ້ອ່ານທີ່ຈົງຮັກພັກດີ. ພ້ອມສູດອາຫານແລະເຄັດລັບການປຸງແຕ່ງອາຫານ.